מגזין

מהמודיעין הצבאי למלחמה במחלת הסרטן

חברת הסטארט אפ הישראלית Nucleai עשויה להביא לשינוי של ממש בטיפול במחלת הסרטן והתאמה של טיפול לפי מערכת החיסונית של כל מטופל באופן אישי

Nucleai חברת סטארטאפ ישראלית המספקת פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית למחקר וטיפול אונקולוגי מותאם אישית, ו- Debiopharm, חברת תרופות שוויצרית, מודיעות על סגירה ראשונית של 6.5 מיליון דולר כחלק מסבב גיוס A. 

חברת נוקליי עשוייה להביא לבשורה של ממש עבור חולי הסרטן. החברה מפתחת טכנולוגיה אשר בודקת התאמה של כל תרופה לחולה מסויים. מחלת הסרטן היום גם אחרי שנים רבות של מחקר איננה מובנת לחוקרים וטיפול באותו סוג של סרטן ישתנה מחולה לחולה ואף עשוי להביא לתוצאות שונות אצל כל מטופל ומטופל. כמו כן טיפול אונקולוגי הינו טיפול מאד קשה למטופל על אחת כמה וכמה כאשר הטיפול לא מתאים למטופל הספציפי אשר מקבל את הטיפול.

טיפול אימיונותרפי הינו טיפול חדשני אשר מתפתח בשנים האחרונות . טיפול זה עובד על המערכת החיסונית של החולה ומסייע לה לתקוף את התאים הסרטניים בלבד,.להבדיל מטיפול כימי למשל אשר תוקף את כל תאי הגוף ובכך מביא לנזק עצום ואף מקשה על ההחלמה.

תרופות אימיונותרפיות חוללו מהפכה בתחום הטיפול במחלת הסרטן בשנים האחרונות, והן מביאות לשיפור משמעותי במצבם של חולים אונקולוגיים. ואולם, תרופות אלו אפקטיביות רק עבור מספר קטן של מטופלים. ללא דרך לחזות את אפקטיביות הטיפול, חולים מטופלים בתרופות חסרות תועלת, חברות ביטוח משלמות על טיפולים יקרים ובלתי-נחוצים וחברות תרופות סובלות מכישלונות מרובים במהלך ניסויים קליניים

הטכנולוגיה שפותחה ב-Nucleai מאפשרת ניתוח של מאגרי מידע (Big Data) ומידול מרחבי של הגידול הסרטני ומערכת החיסון בסביבתו בהתבסס על בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת (Computer Vision). מידול זה מאפשר לחזות את התגובה של החולה לטיפול ספציפי.

Nucleai נוסדה לפני כשנתיים על ידי יוצאי יחידת טכנולוגיה באגף המודיעין המתמחה בבינה מלאכותית וביג דאטה: אבי וידמן (מנכ”ל), אלירון אמיר (סמנכ”ל תפעול) ולוטן חורב (סמנכ”ל פיתוח). “הידע המתקדם בו השתמשנו להסתכלות חזותית על אזורים מן האוויר ביחידות טכנולוגיות סייעה לנו להבין איך כדאי לבחון באופן חזותי רקמות כדי לאפשר למטופלים לנצח בקרב בין תאי הגידול לתאי מערכת החיסון” הוסיף וידמן. “הפלטפורמה שלנו, מנתחת מאות אלפי תאים בכל ביופסיה ובוחנת את האינטראקציה בין הגידול למערכת החיסון. באמצעות כך, אנחנו יכולים להתאים את התרופה המתאימה ביותר לחולה.”

 

 

 

 

הראה עוד

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close